0342 705 700 confbct@gmail.com

Підсумки конференції 2024р.

Підсумки конференції 2024р.

Відбулася ХVI міжнародна конференція для фахівців будівельної галузі: замовників, інвесторів, проектантів, будівельників – це головний захід для фахівців, які визначають вартість будівельних робіт в Україні.

З 28-го по 31-ше травня 2024р. у м. Івано-Франківську пройшла XVI науково-практична конференція: «Визначення вартості об’єктів будівництва, проектних, будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних робіт із застосуванням сучасних технологій. Управління вартістю життєвого циклу об’єктів – 2024».

Матеріали конференції

Основним завданням конференції її організатори ставили аналіз проблем. які є у методиках розрахунку вартості будівництва, нормуванні праці, складанні кошторисної документації, пошук та напрацювання пропозицій щодо шляхів їх вирішення. Також важливим є питання поширення досвіду впровадження сучасних методів управління будівельним проектом, які використовують ВІМ-моделювання та враховують вартість життєвого циклу об’єкту. Тому програма конференції містила не тільки доповіді та повідомлення щодо змін законодавства. Учасники конференції спілкувались із представниками державних органів та наукових організацій, розробниками норм та кошторисних програмних продуктів, постачальниками інноваційних будівельних матеріалів та технологій, обмінювались практичним досвідом зі своїми колегами, які приїхали з різних куточків України.

Значна частина часу та доповідей була присвячена розвитку методик розрахунку вартості будівництва, пов’язаного із впровадженням BIM-технологій у будівельній галузі України. Департаментом ціноутворення, економіки та організації будівництва Мінінфраструктури України була презентована концепція необхідних змін у сфері ціноутворення у будівництві. Оновлення та розвиток планується на кількох напрямках:

  • перехід до складання кошторисної документації за конструктивами;
  • зміни в роботі ЄДЕССБ з проектно-кошторисною документацією та формування бази об’єктів аналогів;
  • створення галузевого класифікатора будівельних ресурсів;
  • запровадження електронної експертизи кошторисної документації в складі проекту.

Ключовою зміною має бути перехід до складання кошторисної документації за конструктивами, а не за видами робіт. Тому ведеться розробка і очікується прийняття класифікатора конструктивів і пов’язаних з ним укрупнених кошторисних норм та відповідної настанови.

Відбуваються зміни в роботі ЄДЕССБ та DREAM, змінюються вимоги до складу і повноти кошторисної документації, яка завантажується до цих електронних систем. Ця інформація стане основою для формування бази об’єктів аналогів і значно спростить визначення орієнтовної вартості об’єкту будівництва на початкових стадіях проектування.

Створення і впровадження галузевого класифікатора (кодифікованого переліку) будівельних матеріалів, виробів та комплектів, а в майбутньому всіх будівельних ресурсів, має вирішити проблему хаотичного присвоєння ресурсам кодів, назв та одиниць виміру у кошторисній документації. Це дозволить під час будівництва об’єкту максимально знизити кількість відхилень від проектних специфікацій і забезпечить однозначну ідентифікацію всіма учасниками будівництва необхідних і фактично використаних ресурсів на всіх стадіях життєвого циклу будинку чи споруди.

Поява класифікатора конструктивів, збірників укрупнених кошторисних норм і класифікатора будівельних ресурсів дозволить виконувати електронну експертизу проекту будівництва в частині автоматизованої перевірки обсягів будівельних робіт в його кошторисній документації.

Найбільша дискусія на цій, XVI-й, конференції кошторисників відбулась навколо методики визначення поточної ринкової ціни будівельних ресурсів та організації робіт з аналізу цін. Адже питання ціни будівельних матеріалів зараз знаходиться у фокусі уваги як правоохоронних органів, так і громадських організацій. Не завжди цей фокус є глибоким і об’єктивним. Але існують і реальні проблеми, наприклад: відсутність визнаних або встановлених критеріїв для оцінки якості робіт з аналізу цін, недостатня кількість інформації про ціну ресурсів у відкритому доступі, різне розуміння учасниками будівництва складу і змісту розпорядчого документу який має встановлювати порядок аналізу цін. Значно пожвавив і конкретизував дискусію запропонований учасникам і опублікований в матеріалах конференції «Проект положення з визначення поточної ринкової ціни будівельних ресурсів», розроблений фахівцями АЦ «Будівництво-сучасні технології».

Можливо вперше на конференції пролунали грунтовні доповіді щодо розрахунків планової (кошторисної) вартості об’єкту і контролю використання бюджету будівництва в приватних компаніях. Жорстка конкуренція та ситуація на ринку нерухомості вимагає від забудівників та девелоперських компаній виконувати повний цикл автоматизованих розрахунків вартості будівництва, його бюджетування та управлінського обліку з використанням власної бази елементних кошторисних норм підприємства. Фахівці з визначення вартості будівництва (кошторисники) залучаються вже на початкових стадіях багатоваріантного проектування для вибору найбільш економічно вигідної комбінації проектних рішень.

Найбільший ефект досягається за умови використання ВІМ-моделювання.

Не залишились без уваги інші важливі питання організації та управління вартістю будівництва: порядок розрахунку вартості обстеження, проектних, науково-проектних робіт та науково-технічного супроводу будівництва; розробка і використання індивідуальних ресурсних елементних кошторисних норм; досвід роботи інженера-консультанта, в тому числі на об’єктах, що будується за принципом «проектуй-будуй».

Змістовною була наукова частина конференції. Свої напрацювання у вигляді доповідей та публікації тез в матеріалах конференції представили галузеві наукові установи (ДНДІ БВ та НІРІ), Академія будівництва України та науковці провідних будівельних ВУЗів: КНУБА, ОДАБА та Львівської політехніки. Очевидним є збільшення наукових досліджень та наукових робіт тісно пов’язаних з темою конференції. Це означає поступовий розворот вузівської науки до прикладних проблем будівельної галузі. А це можливо тільки за умови звернень учасників будівництва за розв’язанням прикладних задач до наукових установ та організацій.

Традиційно, в рамках конференції відбулись майстеркласи з використання нових версій кошторисного програмного забезпечення «АВК-5», «АС-4 Будкомплекс» та «АС-4 Будкомплекс ПВР+». Кожен бажаючий отримав індивідуальну консультацію з питань експлуатації програм, складання кошторисів, податкового законодавства, тощо.
Учасники конференції на основі доповідей, розглянутих матеріалів і після їх обговорення прийняли Резолюцію яка містить пропозиції щодо розвитку та вдосконалення системи ціноутворення у будівельній галузі України

Конференція проводилась за підтримки та участі Академії будівництва України, Асоціації розробників та розповсюджувачів кошторисних програм, Асоціації експертів будівельної галузі, Міждержавної гільдії інженерів консультантів.

 

 

Організатори конференції:

«АВК-Созидатель», м. Дніпро Асоціація експертів будівельної галузі, м. Київ
ДП Науково-дослідний інститут будівельного виробництва, м. Київ ДП «Національний інститут розвитку інфраструктури», м. Київ
ТОВ «Адмін-Сервіс», м. Київ НУ «Львiвська полiтехнiка», м. Львів
ПП «ССБ Електронікс», м. Івано-Франківськ ТОВ “АВКАС”, м. Харків
ТОВ “АВК Единение”, м. Миколаїв ТОВ “ІТ-Сервіс”, м. Дніпро
ФОП Скалозуб І. В., м. Одеса

Координатор: ПП «Будівництво – сучасні технології», (0342) 77-72-08, confbct@gmail.com http://mcbct.com.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Designed & Developed by ПП ССБ Електронікс
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!