0342 705 700 [email protected]

Підсумки конференції 2018р.

Підсумки конференції 2018р.

Відбулася ХІV міжнародна конференція для фахівців будівельної галузі: замовників, інвесторів, проектантів, будівельників – це головний захід для фахівців, які визначають вартість будівельних робіт в Україні.

З 4-го по 8-ме червня 2018р. у м. Івано-Франківську проходила XІV міжнародна науково-практична конференція: «Визначення вартості об’єктів будівництва, проектних, будівельно-монтажних  та  ремонтно-будівельних робіт  із застосуванням сучасних технологій. Управління вартістю життєвого циклу об’єктів – 2018»

 

Організатори конференції кошторисників 2018

 

Матеріали конференції

 

 

Зображення

Основне завдання конференції – обговорення та пошук шляхів вирішення нагальних проблем працівників будівельної галузі щодо питань ціноутворення в будівництві, методик розрахунку, нормування праці, кошторисної документації тощо. Учасники конференції ознайомилися зі змінами в законодавстві, мали нагоду безпосередньо поспілкуватися з представниками державних органів, наукових організацій, розробниками норм, розробниками кошторисних програмних продуктів, постачальниками інноваційних будівельних матеріалів та технологій, обмінятися практичним досвідом зі своїми колегами, які приїхали з різних куточків України.

 

Зображення

Основною темою конференції очікувано стали зміни у вітчизняному ціноутворенні, їх недостатність та необхідність нових прогресивних змін. З 01.06.2018 року до «Правил визначення вартості будівництва» внесено положення, які, в основному, враховують вимоги, визначені Законом України від 17.01.2017 №1817 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності». Але «Правила визначення вартості будівництва» та супутні йому настанови не приведено у відповідність до інших нормативних актів, що вступили в дію з 2014 року, наприклад: нового Закону України «Про публічні закупівлі», нової редакції Закону України «Про стандартизацію» та інших законодавчих актів.

Законом України від 17.01.2017 № 1817-VIII замість п‘яти категорій складності об’єктів будівництва вводяться чотири класи наслідків (відповідальності) будівель і споруд. Вже рік як змінились відповідні Постанови КМУ. Але не внесено зміни до ключових ДБН та ДСТУ з визначення класів наслідків (відповідальності), що значно ускладнює роботу всієї будівельної галузі.

Зображення

«Порядок розрахунку розміру кошторисної заробітної плати» все ще викликає багато  запитань щодо його застосування на практиці. А згідно нього розрахований і рекомендований листом Мінрегіону від 22.02.2018 №7/15-1904 рівень кошторисної заробітної плати для будівництва (з нарахуваннями, доплатами, фондами і т.д.) в межах від 5500 до 7800 гривень не відповідає, на думку учасників конференції, фактичному і економічно необхідному розміру заробітної плати в будівництві. Він також не враховує зростання прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати протягом року. Так, за даними Держстату, у 2018 році, середня нарахована заробітна плата штатного працівника у будівництві зросла від 6637 грн., у січні, до 7497 грн., у квітні. Очевидно, що держава, як замовник будівництва, значно обмежує заробітну плату на фінансованих нею об’єктах.

  З  грудня 2016 року рівень кошторисної заробітної плати в різних регіонах та галузях промисловості України може відрізнятись, а обов’язок його визначати покладено на замовника будівництва. Тому практичне заняття на тему: «Розрахунок розміру заробітної плати у будівництві» зібрало значну кількість учасників конференції. Під час цього заняття було детально розглянуто конкретні приклади розрахунку розміру кошторисної заробітної плати.

Зображення

Все виразніше, на конференції, звучить критика існуючої системи ціноутворення у будівництві, яка не відповідає сучасним вимогам і вже довгий час не зазнає необхідних змін. Як і попередні роки, можна було почути різні пропозиції: від внесення окремих змін в діючі національні стандарти з ціноутворення, до повного демонтажу існуючої системи ціноутворення у будівництві. Найбільш прийнятні пропозиції знайшли своє відображення у резолюції конференції.

В рамках конференції проведена ґрунтовна фахова дискусія щодо діяльності інженера-консультанта, шляхів впровадження в будівельній галузі України сучасних інформаційних технологій проектування, управління будівництвом та експлуатацією об’єктів («цифрове будівництво», БIM-технології).

Зображення

Традиційною стала участь у конференції іноземних фахівців, що дозволяє ознайомитись з європейською практикою визначення вартості будівництва, обмінятись досвідом. Адже будівельники сусідніх з нами країн вирішують аналогічні проблеми і задачі в питаннях аналізу цін на ринку будівельних матеріалів, оперативної розробки нових елементних кошторисних норм, ведення баз конструктивів та об’єктів-аналогів, впровадження технологій «цифрового будівництва».

Розробники кошторисного програмного забезпечення АВК-5, АС-4 та АС-4 ПІР, представили свої нові розробки. Кожен бажаючий міг отримати індивідуальну консультацію з питань експлуатації програм, складання кошторисів, податкового законодавства тощо.

Зображення

Насиченою була і «необов’язкова» програма конференції.  Увечері були організовані екскурсії для бажаючих. В перервах між заходами та доповідями серед учасників конференції жваво проходив конкурс на краще народне вбрання з відкритим інтернет-голосуванням.

Від імені Організаційного комітету “Конференції кошторисників-2018”, відзнаку кращого доповідача осінньої серії семінарів “Визначення вартості будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних робіт із застосуванням сучасних матеріалів та технологій. Осінь 2017” вручено Черницькому Сергію Володимировичу – директору харківського піприємства “АВКАС”.

Конференція проводилась за підтримки та участі Академії будівництва України, Асоціації розробників та розповсюджувачів кошторисних програм, Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів, Асоціації експертів будівельної галузі та Івано-Франківської ОДА.

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

Організатори конференції:

«АВК-Созидатель», м. ДніпропетровськАсоціація експертів будівельної галузі, м. Київ
ДП Науково-дослідний інститут будівельногоДП ДерждорНДІ ім. Шульгіна, м. Київ
виробництва, м. КиївНУ “Львiвська полiтехнiка”, м.Львів
Національна академія державного управління«Інкомсервіс», м. Київ
при Президентові України, м. КиївПП “ССБ Електронікс”, м. Івано-Франківськ

Координатор: ПП «Будівництво – сучасні технології», (0342) 77-72-08, [email protected], http://mcbct.com.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!